EVA93 logo
Rakstīt apmacibas@eva93.lv
Zvanīt +371 2924 0545 +371 6530 7134
Dzelzceļa iela 19 Līvāni, Līvānu novads LV-5316, Latvija
119849

„EVA-93” pārstāvji viesojās Viļņā un Lietuvā
17.01.2022


Laika posmā no 2019. gada 5. maija līdz 2019.gada 11. maijam NORDPLUS ADULT PROJEKTA “Peculiarities of teaching women typical male professions” izskaņā, (projekta Nr. NPAD-2018/10044) ietvaros mācību centra „EVA-93” pārstāvji viesojās Viļņā, Lietuvā un kopā ar partneriem no Islandes, profesionālās izglītības iestādes „IS- Jafn Equality Centre”, Zviedrijas, izglītības iestādes SE-Campus Västra Skaraborg - Adult Education School un Lietuvas, Viļņas, Vilnius Car Mechanics School ņēma aktīvu dalību projekta partneru – Lietuvas, profesionālās izglītības iestādes „Vilnius Car Mechanics School” organizētajās aktivitātēs.

Projekts tuvojas izskaņai, un noslēdzošā projekta vizīte nu ir pagājusi. Vizītes laikā projekta partneri iepazinās ar profesionālās izglītības iestādes Vilnius Car Mechanics School darbību, aktīvi piedalījās diskusijās, kas norisinājās Lietuvas parlamentā, tikās ar valdības pārstāvjiem, dzimumu līdztiesības un antidiskriminācijas lietu komisiju, apmeklēja Eiropas Savienības dzimumu līdztiesības aģentūru, secinājums – pastāvošās problēmas dalībvalstīs ir ļoti līdzīgas, stereotipi nosaka sieviešu un vīriešu izglītības, profesijas, nodarbinātības modeļu, darba un ģimenes dzīves savienošanas izvēles. Šī iemesla dēļ būtiski mazināt dominējošos stereotipus par sieviešu un vīriešu lomām, rādot piemērus, kas atšķiras no ierastajiem stereotipiem. Lietuvas kolēģi mūs iepazīstināja ar izglītojamiem – meitenēm, kas izvēlējušās kļūt par auto mehāniķiem, tikāmies arī ar meitenēm – augstkāpējām, būvniecības nozarē nodarbinātajām, sievietēm – militāro struktūru pārstāvjiem, kas vēlreiz apliecināja – ja cilvēkam ir mērķis, tad iespējams ir viss!

Lai noskaidrotu, kas tad notiek ārpus Eiropas, kāda ir sievietes loma un iespējas  Amerikas Savienotajās Valstīs, devāmies uz ASV vēstniecību, kur mūs gaidīja diplomātiskā korpusa pārstāvji ar rūpīgi pārdomātu prezentāciju un runu. Secinājums-  Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, situācija ir daudz labāka nekā daudzviet citur pasaulē, ASV ieskaitot, tomēr pētījumi rāda, ka arī te vēl daudz kas uzlabojams, lai droši varētu teikt, ka darba tirgū, politikā un daudzās citās dzīves sfērās piederību sieviešu dzimumam nav sava veida „stikla griesti”, caur kuriem izsisties cauri ir diezgan grūti. 

Paldies mūsu sadarbības partneriem par šo kopā aizvadīto mācību gadu, par iespaidiem, par ieguldīto darbu, par iespēju uzlabot gan profesionālās, gan personīgās kompetences, domāšanu, attieksmi un iespēju uzlūkot dzimumu nevienlīdzības problemātiku daudz plašākā redzējumā, kas ļaus mums darīt savu darbu daudz kvalitatīvāk, atbildīgāk, tolerantāk, īpaši iedvesmojot sievietes izvēlēties apgūt tehniskas zināšanas! 

„EVA-93” pārstāvji viesojās Viļņā un Lietuvā
Ielādēju...      Atpakaļ
Copyright © 2022 Mācību centrs EVA 93
Developed - Izstrādāts: Websoft.lv